narvik pro X pro místa s vysokým vytížením a veřejné plochy

Společnost Pergo vyrábí trvanlivé podlahy už více než 40 let. Dnes s hrdostí představujeme nový typ laminátu s vůbec nejvyšší úrovní kvality. Narvik pro X je technicky nejvyspělejší laminátová podlaha na světě v třídě zátěže 34. Je určená speciálně pro veřejné prostory s vysokým vytížením, například maloobchodní prodejny, hotely, chodby a vestibuly letišť, kde je důležitá mimořádná trvanlivost. Narvik pro X je také udržitelné řešení opatřené certifikací Nordic Swan a EU Ecolabel.
pergo-extremely-durable

Mimořádně trvanlivá

TitanX™ je vícevrstvá technologie zahrnující ochranné svrchní vrstvy s částicemi oxidu hlinitého, které poskytují mimořádnou odolnost proti opotřebení a poškrábání, speciální nárazové vrstvy a vysoce kvalitní HDF jádro odolné proti vlhkosti.
pergo water resistant floors

voděodolné

Technologie AquaSafe zajišťuje voděodolnost podlahy, a to i na hranách. Bez této jedinečné technologie může docházet k dmutí laminátových podlah nebo se mohou zvedat jejich hrany.
pergo sustainable

Přirozeně udržitelná

Podlaha Pergo byla vůbec první podlaha, která získala certifikace Nordic Ecolabel Nordic Swan a European Ecolabel, a splnila i další certifikační a kvalitativní požadavky.

Třída zátěže 34 – mimořádná trvanlivost

Při nákupu nebo výběru komerční laminátové podlahy je důležité rozumět tomu, jak je výrobek vhodný pro zamýšlené využití. Mezinárodní klasifikace trvanlivosti pro laminátové podlahy je hodnocení Abrasion Criteria neboli „AC“ dle normy EN13329. Třídy AC laminátu měří odolnost proti opotřebení a byly původně označovány hodnotami AC1 až AC5. Výjimečně vysoké standardy laminátových podlah Pergo si vyžádaly vytvoření ještě vyšší třídy, úrovně odolnosti AC6 pro velmi intenzivní komerční využití. Laminátové podlahy Pergo splňují třídu zátěže 32 (AC4, normální komerční využití), třídu zátěže 33 (AC5, těžké komerční využití) nebo třídu zátěže 34 (AC6, extrémní komerční využití).

přehled tříd zátěže podlah pergo pro

Evropský předpis o požární odolnosti Bfl (EN13501-1)

Tento předpis stanoví klasifikace dle reakce na oheň. Konkrétní vyžadovaná třída závisí na tom, v jaké části komerční budovy je podlaha použita. Podlaha Pergo Narvik pro X nese certifikaci Bfl,s1, což znamená, že podlaha je velmi omezeně hořlavá (Bfl) a při hoření vypouští slabý kouř (s1), čímž jednoznačně překonává jiné laminátové podlahy.