Go to content Go to search
ložnice s hnědou dřevěnou podlahou

O společnosti Pergo

Příběh značky Pergo není právě typický a začal takovým malým vzplanutím. Někdo by možná mohl říct, že šlo o revoluci. Stála za tím převratná myšlenka, která dala tvar samotného základu značky Pergo. Nápad č. 23. Rok 1977 nám přinesl inovaci laminátové podlahy, která navždy změnila prostředí našeho odvětví. To, že je laminátová podlaha dnes považována za samozřejmost nabízející přirozeně vypadající design s výraznou odolností, nebylo vždy realitou. A nikdy jsme nepřestali dále zkoumat. Proto naše nabídka nyní zahrnuje také vinylové a dřevěné podlahy a také širokou škálu sladěného příslušenství. A to vše s osvědčenou odolností značky Pergo.

lidé shromažďují informace pro vytvoření moodboardu

Čím se odlišujeme

Opravdu pozoruhodný příběh o úspěchu, který se začal odvíjet objevil ve Skandinávii a nakonec se rozšířil po celé Evropě a po celém světě. Naše podnikání vždy posouvala kupředu zvídavost a výsledkem toho byl téměř nekonečný počet patentů a inovací. Vše souvisí s naší láskou k lidem, krásou přírody a blahobytem planety.

Dnes se značka Pergo snaží stát symbolem funkčního skandinávského designu
chodba ve skandinávském stylu s hnědou laminátovou podlahou

Skandinávský design

Dnes se značka Pergo snaží stát symbolem funkčního skandinávského designu. Mnoho věcí se od té doby změnilo, protože ze značky jedné kategorie se z nás stala značce více kategorií. Naše oddanost estetice je však stále stejná. I naše přesvědčení, že krása nemůže být bez funkčnosti.

 
obývací pokoj s hnědou dřevěnou podlahou a rodinou sedící na pohovce a čtoucí knihy

Podlahy pro skutečný život

Nic nevystihuje skandinávský způsob života více než náš slogan: „Podlahy pro skutečný život“. Kde se funkční design setkává s vaší rodinou a vaším rychlým, nekompromisním každodenním životem. Kde jsou tlapky, mládež, běžecké boty a rozlité víno skutečným a stálým testem naší odolnosti – a kde je požadována krása.

 

Naše historie

1977

Komise Idé-77 ve společnosti Perstorp přichází během brainstormingu s konceptem laminátové podlahy.

1980

Ve Švédsku se prodává první laminátová podlaha, Perstorp Golv GL80.

1985

Aby bylo možné uspokojit rychle rostoucí poptávku, byl ve švédském Trelleborgu postaven a otevřen nový moderní závod na výrobu laminátových podlah.

1989

V soutěži je vybrán název značky „Pergo“ (zkratka, která vznikla ze slov Perstorp Golv) a značka je uvedena na trh.

1991

Společnost Perstorp se jako první a jediná společnost zabývající se laminátovými podlahami účastní veletrhu Domotex v Německu.

1995

Značka Pergo vynalézá technologii pro dosažení bezkonkurenční odolnosti proti poškrábání, která později dostala název TitanX™.

Společnost Pergo je vůbec prvním výrobcem, který za svou podlahu získal ocenění Nordic Swan.

2001

Společnost Pergo představuje patentovanou technologii zámků ve spárách a také reliéfní dekorovaná prkna s odpovídajícími realistickými povrchovými texturami.

2009

Podlaha Pergo si připomíná 30letou historii a zahajuje příštích 30 let zavedením inovativní technologie PerfectFold™, která stanovuje nový technický standard v odvětví.

2011

Představení vinylových prken a dlaždic Pergo, rozšíření zaměření značky na opravdu snadnou instalaci vinylových podlah.

2013

Vstupem na trh s dřevěnými podlahami se Pergo stává skutečnou značkou více kategoriemi a přijímá nový slogan značky „Podlahy pro skutečný život“.

2016

Představení řady Sensation – laminátových podlah nové generace.

2017

První laminátová podlaha s označením EU Ecolabel.

2019

Technologie StayClean pro dřevěné podlahy.

2023

Nová, vylepšená technologie StayClean+, díky které je povrch dřevěné podlahy nyní vodotěsný.

žena a dítě sedící na podlaze se vzorem rybí kosti

Značka společnosti UNILIN

Unilin představuje mezinárodní referenční bod v oblasti interiérového designu a řešení pro stavební průmysl. Po celém světě pracuje přibližně 8 200 zaměstnanců na více než 100 místech, aby posunuli hranice v oblasti podlahových krytin, desek a izolačních materiálů.

Skupina Unilin Group je ovšem více než pouhý součet jejích částí. Skupina Unilin Group se skládá z pěti divizí zaměřených na inovace a podnikání: Unilin Panels, Unilin Insulation, Unilin Flooring, Unilin Technologies a Godfrey Hirst. Společně tvoří těchto pět divizí jeden mezinárodní tým: více inovací, více podnikání, více vášně a více řešení pro naše zákazníky.

Objevte Unilin

Pracovní příležitosti ve společnosti Unilin