Go to content Go to search
pes, jak sedí vedle spadlé rostliny na šedé vinylové podlaze

Připravte se na vztah na celý život

Vinylové podlahy Pergo odolají všemu, co si pro ně vaše domácnost přichystá – přívalům vody, rozdováděným psům nebo prostě životu obecně. Na to se můžete spolehnout stejně jako na deštivá skandinávská léta a nekonečné zimy. Další jistotou je, že pokud nějak můžeme snížit dopad naší výroby na životní prostředí, uděláme to. Například pomocí vlastního interního ekosystému recyklujeme 99 % našeho výrobního odpadu, aby se nemusel likvidovat nebo pálit. Navíc jsme investovali do nové výrobní linky, která nám umožňuje recyklovat staré vinylové podlahy. Takže svůj závazek opravdu plníme. Další výhodou našich vinylových podlah je, že jsou velmi trvanlivé. Vyrábíme je tak, aby vám vydržely celý život. Takže můžete být v klidu jak vy, tak životní prostředí. Vyhrává úplně každý.

Objevte naše vinylové podlahy

dítě, jak si hraje s autíčkem na béžové vinylové podlaze

Delší životnost. Menší stopa

Nelze popírat, že výrobky s delší životností produkují méně odpadu. Proto všechny vinylové podlahy Pergo vyrábíme tak, aby byly co nejpevnější a nejodolnější. A s potěšením vám představujeme další inovaci – TitanV™. Tato ochranná vrstva se stará o to, aby vaše vinylová podlaha Pergo pořád vypadala jako nová, a chrání ji před poškrábáním a opotřebením. Tím ještě prodlužuje už tak dlouhou životnost podlahy a snižuje její uhlíkovou stopu. Není to báječné? Jednak dlouho nebudete muset pořizovat novou podlahu, jednak máte jistotu, že vaše podlaha má minimální dopad na životní prostředí.

ikona doživotní záruky od společnosti pergo

Doživotní záruka

Na vinylovou podlahu Pergo vám vždycky dáme doživotní záruku, takže její trvanlivosti můžete důvěřovat stejně jako my. Její konstrukce a svrchní vrstva jsou totiž naprosto špičkové. Je to ukázkový projev toho, že stojíme v čele našeho odvětví a prodlužujeme životnost vinylových podlah. Naším cílem je, abyste mohli podlahu používat co nejdéle, což je přínosné pro vás a zároveň se tím snižuje dopad na životní prostředí.

Ropa je špatná, víme to

Vaše vinylová podlaha se skládá přibližně ze 40 % z křídy, což je přírodní materiál, který je hojně k dispozici. To znamená, že si můžeme dovolit ho používat. Zčásti je pak vyrobena z recyklovaného PVC z našeho vlastního výrobního odpadu. Přibližně 10 % tvoří aditiva pro zvýšení pružnosti. A konečně zbývající čtvrtina je vyrobená z takzvaného primárního neboli nového PVC. Ten se skládá z chloru (obsaženého v kuchyňské soli) a ethylenu (z ropy). Což se nám upřímně řečeno moc nelíbí. Ropa je neobnovitelný zdroj, protože ji v lidském časovém horizontu nelze přirozeně obnovit. Abychom ji používali co nejméně, snažíme se prodlužovat životnost našich vinylových podlah a zajistit tak, aby vám vydržely na celý život. Naším cílem je přinést budoucnost, kdy půjde vinylové podlahy plně recyklovat. Věřte, že si nedáme pokoj, dokud toho nedosáhneme.

Měníme staré v nové

hromada vinylových kusů

Průkopníci recyklace vinylu

Považujeme se za novátory na trhu s podlahami. Dychtivě hledáme revoluční objev a způsoby, jak zlepšit výrobu vinylových podlah. A novinky rozhodně máme! Investovali jsme do nejmodernější výrobní linky, která dokáže recyklovat staré vinylové podlahy, abychom je mohli přeměnit na nové. Díky této průkopnické iniciativě můžeme uplatňovat oběhovou metodiku, která výrazně snižuje spotřebu omezených surovin. A tak vzniká šetrnější výrobní proces, který účinněji využívá zdroje.

NA CO JSME HRDÍ

dítě, jak hraje na bubny v ložnici s béžovou vinylovou podlahou

Na 100 % nezávadné pro děti

Naše vinylové podlahy obsahují aditiva, díky kterým jsou pružné (aby se snadněji instalovaly). Žádná naše aditiva neobsahují ani špetku škodlivých látek a jsou bez ortoftalátů. A vy tak máte jistotu, že jsou pro vás a vaše děti zcela bezpečné.

Cirkulární ekosystém

V rámci svého interního výrobního procesu úspěšně recyklujeme 99 % odpadu, který ve výrobě vznikne. To znamená, že zbytečně nespalujeme ani nevyhazujeme materiály a vytváříme svůj vlastní interní uzavřený ekosystém. Podle našeho názoru je to výborná věc. Tímto způsobem naše výrobní zařízení bere odpovědnost za svou činnost a neztratí se ani nezničí skoro žádný odpad.

Poznejte sílu zelené

továrna Unilin v Avelgemu

Energie z odpadu

K výrobě zeleného tepla pro naši výrobní linku používáme odpadní dřevní prach z vedlejšího závodu, kde se vyrábí laminát.

Poháněno větrem

Využíváme také energii z tří našich větrných turbín. Ty ročně vyrobí celkem 12 600 MWh zelené energie, což odpovídá roční spotřebě energie 3 490 evropských domácností.

elektrárna na biomasu společnosti unilin

Milujeme obnovitelnou energii

Tím ale naše úsilí v oblasti zelené energie nekončí. UNILIN Group, která je mateřskou společností značky Pergo, investovala do dvou elektráren na biomasu, která přeměňují dřevní prach a nerecyklovatelný dřevní odpad na obnovitelnou energii. V našich výrobních závodech využíváme také energii ze solárních panelů. Od roku 2023 pohání přibližně 60 % produkce naší skupiny obnovitelná energie.

Abychom mohli dýchat čistý vzduch

Naše cíle jsou velmi, velmi nízké

Vzhledem k tomu, že v interiéru trávíme většinu času, je kvalita vzduchu v domácnosti velmi důležitá. Kvalitu vzduchu ovlivňuje mnoho faktorů, jako je větrání, svíčky, čisticí prostředky a dokonce i materiál, ze kterého je vyrobený nábytek a podlahy. Protože si podlahy vyrábíme sami, víme přesně, z čeho je děláme. A tak můžeme zabránit tomu, aby se z nich uvolňovaly jakékoli škodlivé látky. Například VOC (což je anglická zkratka pro těkavé organické látky). Jsou to organické chemické látky, které mají při pokojové teplotě vysokou tenzi par. To znamená, že se umí velmi dobře měnit na plyn a uvolňovat do vzduchu, i když není horko. Ale vy můžete mít naprostou jistotu, že vaše podlaha je pro vás a vaši rodinu naprosto bezpečná. Emise těkavých organických látek vaší vinylové podlahy jsou nižší, než co vyžaduje evropská norma, a o tom svědčí hodnocení A+ a označení M1 za velmi nízké emise.

  • A+

    Certifikát emisních předpisů, který slouží jako uznání velmi nízkých emisí. A+ je nejvyšší kategorie, která znamená nejnižší emise.
    Certifikát emisních předpisů, který slouží jako uznání velmi nízkých emisí. A+ je nejvyšší kategorie, která znamená nejnižší emise.
  • M1

    Důkaz, že naše podlahové výrobky neuvolňují toxické látky a jsou bez zápachu. M1 je nejvyšší kategorií této finské klasifikace, která označuje nejnižší emise.
    Důkaz, že naše podlahové výrobky neuvolňují toxické látky a jsou bez zápachu. M1 je nejvyšší kategorií této finské klasifikace, která označuje nejnižší emise.