Promyšlené vinylové podlahy Pergo

Vinylové podlahy Pergo: snížení dopadu na životní prostředí

Přirozeně se snažíme převzít odpovědnost za minimalizaci dopadu naší výroby vinylových podlah. Snažíme se využívat suroviny a naši inovativní výrobu zelené energie co nejchytřejším způsobem. Věděli jste, že jsme dokonce vytvořili vlastní cirkulární ekosystém, abychom zabránili spalování nebo ztrátám průmyslového odpadu? Zjistěte více o výrobě našich vinylových podlah.

Transparentní používání zdrojů


Co obsahují vinylové podlahy

Vinylová podlaha Pergo obsahuje 3 klíčové složky. Asi 40 % křídy jako materiálu, který se v přírodě hojně vyskytuje. Přibližně čtvrtina je vyrobena z recyklovaného PVC z našeho vlastního výrobního odpadu. Třetí čtvrtinu tvoří tzv. ‘panenské’ neboli nové PVC, které se vyrábí z chlóru (běžné soli) a ethylenu (ropy).


Odolné výrobky

Uvědomujeme si, že ropa je neobnovitelný zdroj, což znamená, že se jedná o látku, kterou příroda nemůže v měřítku lidského času obnovit. Proto děláme vše pro to, aby naše vinylové podlahy vydržely velmi dlouho, až 25 let. Náš tým výzkumu a vývoje také usilovně pracuje na hledání alternativních řešení s udržitelnějšími materiály.

Pokud dáváte přednost ekologičtější alternativě vinylové podlahy, je laminátová podlaha Pergo dobrou volbou.

Z čeho se vyrábí vinylové podlahy Pergo
Vinylové podlahy Pergo jsou 100% bez ortoftalátů.

Bez ortoftalátů

Přídavné látky jsou další složkou v našich vinylových podlahách. Neobsahují žádné škodlivé látky a jsou 100% bez ortoftalátů. Například změkčovadla, která používáme k tomu, aby vaše podlaha byla pružná, jsou stejná jako ta, která se používají v dětských hračkách a obalech na potraviny. Proto si můžete být jisti, že jsou pro vás a vaše děti zcela bezpečné.


Cirkulární ekosystém

V rámci našeho interního výrobního procesu je úspěšně recyklováno 99 % našeho vlastního průmyslového odpadu. To znamená, že zbytečně nespalujeme ani nevyhazujeme materiály a vytváříme vlastní interní uzavřený okruh. Tímto způsobem naše výrobní zařízení přebírá svou odpovědnost a téměř žádný odpad se neztrácí ani nezničí.

Naše vinylové podlahy jsou 100% bez ortoftalátů
a proto jsou pro vás a vaši rodinu zcela bezpečné.

Čistý vzduch v interiéru


Omezení škodlivých emisí

Vzhledem k tomu, že v interiéru trávíme většinu času, je kvalita vzduchu v domácnosti velmi důležitá. Kvalitu vzduchu ovlivňuje mnoho faktorů, včetně větrání, svíček, čisticích prostředků a dokonce i nábytku a podlahových krytin. Dbáme na to, aby nedocházelo k nezdravým emisím těkavých organických látek (VOC) – organických chemikálií, které se při pokojové teplotě rychle odpařují. Díky tomu, že vaši podlahu vyrábíme v maximální možné míře sami, víme přesně, jaké materiály jsou použity, a můžeme je snadno kontrolovat. Proto jsou emise těkavých organických látek vaší vinylové podlahy nižší, než stanovuje evropská norma, a výsledkem je hodnocení A+ a označení M1 pro velmi nízké emise.

Vinylové podlahy Pergo mají velmi nízké emise
Polovina produkce UNILIN Group je poháněna obnovitelnými zdroji energie.

Zelený provoz


Výhra v oblasti odpadů

Věděli jste, že v naší továrně, kde vyrábíme flex a lepené vinylové podlahy, používáme k výrobě ekologického tepla pro naši výrobní linku odpadní dřevěný prach z vedlejšího závodu na výrobu? Díky této interní energii jsme schopni pokrýt 70 % potřeby tepla v našich závodech a zabránit emisím CO2 ve výši 25 000 tun ročně.


Investice do větrné energie

Naše továrna na výrobu pevných vinylových podlah je poháněna zelenou energií, kterou vyrábějí tři naše vlastní větrné mlýny. Ty ročně vyrobí celkem 12 600 MWh zelené energie, což odpovídá roční spotřebě energie 3 490 evropských domácností.


Mimořádné úsilí v oblasti obnovitelných zdrojů energie

Naše úsilí v oblasti zelené energie tím nekončí. UNILIN Group, která je mateřskou společností značky Pergo, investovala do dvou zařízení na biomasu, která přeměňují dřevní prach a nerecyklovatelný dřevní odpad na obnovitelnou energii. V našich výrobních závodech využíváme také energii ze fotovoltaických panelů. Přibližně polovina produkce naší skupiny je poháněna obnovitelnou energií.

Certifikovaná bezpečnost

Nikdy nejsme spokojeni a klademe vysoké nároky na bezpečnost a ochranu zdraví. Za naše úsilí při dodržování nejpřísnějších ekologických a zdravotních norem jsme obdrželi následující označení:

Emisní štítek a+

A+

Certifikát emisních předpisů, který slouží jako uznání velmi nízkých emisí. A+ je nejvyšší kategorie, která znamená nejnižší emise. 

Finská značka ecolabel M1

M1

Důkaz, že naše podlahové výrobky neuvolňují toxické látky a jsou bez zápachu. M1 je nejvyšší kategorií této finské klasifikace, která označuje nejnižší emise.