Go to content Go to search
starší pár, jak spolu tráví čas na pohovce

Víckrát si ji nekoupíte

Chceme, abyste nemuseli dělat kompromisy! Abyste měli nejen úžasnou dřevěnou podlahu Pergo, ale také aby s vámi zůstala v dobrém i zlém. Abyste měli nadčasovou, trvanlivou a udržitelnou volbu. Proto jsme trochu (spíš trochu moc) posedlí dvěma slovy: maximalizace a minimalizace. Tyto výrazy jsou vlastně propojené – jeden je důsledkem druhého. Maximalizace využití každého stromu vede k minimalizaci odpadu a dopadu na životní prostředí. Jinými slovy, není to žádná věda. A tak pro vás například vyrábíme prkna různých velikostí. A na výrobu HDF jádra přirozeně nepoužíváme nic jiného než recyklované dřevo získané z udržitelně obhospodařovaných lesů. Dřevěné podlahy Pergo totiž musí být krásné zvenku i zevnitř. Všechny jsou právem označené prestižní ekoznačkou Nordic Swan Ecolabel.

Objevte naše dřevěné podlahy

děti, jak si hrají s moukou a vejci na hnědé dřevěné podlaze

Vyrobeno pro děti a další hrozby

Vzhledem k tomu, že životnost výrobku významně ovlivňuje jeho dopad na životní prostředí, postarali jsme se o to, aby vaše dřevěná podlaha Pergo skutečně vydržela. Naše jedinečná patentovaná technologie StayClean a StayClean+ účinně chrání dřevěnou podlahu Pergo před nečistotami a zhoubou všech dřevěných podlah – tekutinami. Tato skvělá inovace vám bude oporou v deštivých dnech. Nebo až se děti budou zase snažit upéct dort. Nebo když prostě věci nepůjdou úplně podle plánu. Ať už s sebou život přinese cokoli, vaše dřevěná podlaha Pergo na to bude připravená. A tak si už do konce života nebudete muset pořizovat novou. Což je skvělé nejen pro vás, ale i pro naši planetu.

ikona doživotní záruky od společnosti pergo

Doživotní záruka

Jako by nestačila neuvěřitelná odolnost dřevěné podlahy Pergo. Ještě k tomu se na každou podlahu vztahuje doživotní záruka. Není to úžasné? Pokud jsou splněny všechny podmínky, společnost Pergo vám produkt opraví nebo vymění klidně i po 30 letech! Chceme, abyste měli jistotu, že ať už život přinese cokoli, vaše podlaha Pergo při vás bude stát. To, že je životnost podlahy mnohem delší než běžně, ale také znamená, že má mnohem menší environmentální stopu. Přímo tak přispívá ke snížení spotřeby a odpadu a připravuje cestu k udržitelnější budoucnosti.

Zjistěte více o našich záručních podmínkách.

Příběh dřeva

ostrůvek se stromy a skálami v jezeře

Nejsme ze dřeva

(Malá slovní hříčka ještě nikomu neublížila.) Záleží nám na tom, co se stane s každým stromem. Proto optimalizujeme způsob, jak je využíváme. A vám jistě záleží na tom, jestli se výrobce vaší podlahy stará o životní prostředí. A je jedno, jak úchvatně krásná podlaha je. Proto vyrábíme prkna různých velikostí, ze kterých máte na výběr, a to jak z hlediska délky, tak šířky. Díky tomu můžeme redukovat odpad a využít v podstatě celý strom. Naše posedlost snižováním množství odpadu ovlivňuje i samotný výrobní proces. Každý krok pečlivě zkoumáme jako lovec pokladů, který hledá schované drahokamy. Chceme ještě snížit svůj vliv na životní prostředí a své milované dřevo využít naplno.

Věděli jste, že stromy dokáží bojovat?

Stromy jsou vynikající v boji proti změně klimatu. Umí totiž skvěle pohlcovat CO2 a podporují biodiverzitu. Stromy jsou prostě jedničky a měli bychom s nimi tak zacházet. To platí obzvlášť pro pomalu rostoucí stromy, jako je dub. Kvůli tomu omezujeme používání těchto dřevin a využíváme je pouze v horních vrstvách našich dřevěných podlah.

detail béžové dřevěné podlahy v rybí kosti

Jen dobré dřevo

Jádro vaší dřevěné podlahy Pergo tvoří buď dřevo z rychle rostoucích stromů (ze smrku nebo z kaučukovníku), nebo dřevovláknité desky s vysokou hustotou (HDF) vyrobené z recyklovaného dřeva. Jinými slovy ji tvoří jen dobré dřevo! Kaučukovníky (latinsky Hevea), které používáme, vysazují a používají jiná průmyslová odvětví. Získávají z nich latex. Po 25 letech služby se obvykle pokácí a spálí – pokud se nedostanou do rukou nám. V takovém případě se totiž stanou důležitou součástí vaší podlahy, což je pro ně mnohem lepší osud. Recyklovaný dřevní odpad pochází například z pil a údržby silnic. Je to materiál, který by se jinak prostě vyhodil. Tímto způsobem nemusíme používat tolik dřeva z pomalu rostoucích stromů a naplno využíváme udržitelné možnosti.

To oni říkají, že jsme zodpovědní

Nemůžete slepě věřit tomu, co o sobě společnosti říkají. Místo toho zjistěte, co o nich říkají ostatní. Takže když říkáme, že dřevo, které používáme, získáváme odpovědně, neměli byste nám to věřit. Můžete ale věřit označení PEFC, které naše dřevěné podlahy hrdě nesou. Toto označení je známé jako jedna z nejlepších certifikací, které dokládají dodržování etických pravidel při získávání surovin, což je velmi důležité. Pokud se o lesy staráme udržitelně, budeme z tohoto cenného bohatství mít trvalý užitek. Tato certifikace založená na důsledném vyhodnocování rizik zaručuje, že naše dřevo pochází z odpovědně obhospodařovaných nebo kontrolovaných lesů, čímž se chrání staré lesy a zabraňuje se nezákonné těžbě dřeva. Díky tomu máte jistotu, že způsob, jak dřevo získáváme, neškodí životnímu prostředí a nepřispívá k odlesňování.

Čistý vzduch je zásadní téma

útulná ložnice s velkým oknem a hnědou dřevěnou podlahou

Chráníme vás

Vzhledem k tomu, kolik času trávíme doma, je kvalita vzduchu v interiéru velmi důležitá. Vnitřní prostředí určitým způsobem ovlivňuje to, jak větráte, jaké čisticí prostředky používáte, a dokonce i to, jaký máte nábytek. Stejně tak na něj má vliv i podlaha. Protože si podlahy vyrábíme sami, víme přesně, z čeho je děláme. Díky tomu dokážeme zabránit tomu, aby se z nich uvolňovaly jakékoli škodlivé látky, například těkavé organické látky (zkráceně VOC). Takže můžete mít naprostou jistotu, že vaše podlaha je pro vás a vaši rodinu naprosto bezpečná.

Je nějaké lepší označení než A?

Ne, není. Alespoň pokud jde o nízké emise VOC. Těkavé organické látky mají při pokojové teplotě vysokou tenzi par. To znamená, že se umí velmi dobře měnit na plyn a uvolňovat do vzduchu, i když není horko. Jednou z VOC, které se mohou uvolňovat z podlah, je formaldehyd (zní to docela děsivě). Pokud ale jde o naše podlahy, emise formaldehydu jsou dokonce nižší, než co stanovují přísná omezení EU. To se odráží v našem označení A, které je vysoce ceněným certifikátem emisních předpisů. Takže se můžete uvolnit a zhluboka nadechnout, protože vám kryjeme záda. A plíce.

Přechod na zelenou energii

továrna Unilin v Avelgemu

Proměna odpadu na energii

Tak nějak vypadá výroba energie šetrná k životnímu prostředí. Alespoň teoreticky. V reálném životě je to asi milionkrát složitější. A tak jsme rádi, že vám můžeme říct jednu skvělou zprávu. Přibližně 80 % energie potřebné k ohřevu při výrobě vaší dřevěné podlahy Pergo pochází ze zbytků dřeva a z dřevního prachu. Z odpadu z naší výroby a ze dřeva, které dosáhlo konce životního cyklu. Místo toho, abychom ho zlikvidovali, použijeme ho na výrobu vaší podlahy.

„Neplýtvat“ je krásné slovo

UNILIN Group – mateřská společnost značky Pergo – investovala do dvou elektráren na biomasu, které přeměňují dřevní prach a nerecyklovatelný dřevní odpad na zelenou energii. Tu pak využíváme při výrobě vaší podlahy. Navíc čerpáme energii z větrných turbín a solárních panelů.

Už tam budeme?

NE! Ani zdaleka ne. Naše cesta nejspíš nikdy neskončí. Vždy existují způsoby, jak se zlepšit. V rámci naší neustálé snahy o snižování našeho dopadu na životní prostředí a o šetrnější výrobu dřevěných podlah používáme metodu zvanou „hodnocení životního cyklu“ (LCA). Ta nám pomáhá hledat způsoby, jak zlepšit každý výrobek v každé fázi jeho životnosti. Výsledky jsou shrnuté v „prohlášení o vlivu produktu na životní prostředí“ (EPD), které je naším ukazatelem na cestě za větší udržitelností.

 • Nordic Ecolabel

  Vysoce uznávaná skandinávská ekoznačka pro výrobky, které splňují vysoké požadavky na ekologické normy po celou dobu životního cyklu.
  Vysoce uznávaná skandinávská ekoznačka pro výrobky, které splňují vysoké požadavky na ekologické normy po celou dobu životního cyklu.
 • PEFC

  Celosvětově uznávaná ochranná známka pro dřevěné výrobky pocházející z lesů obhospodařovaných udržitelným způsobem.
  Celosvětově uznávaná ochranná známka pro dřevěné výrobky pocházející z lesů obhospodařovaných udržitelným způsobem.
 • A

  Certifikát nejvyšší kategorie emisních předpisů, který slouží jako uznání velmi nízkých emisí.
  Certifikát nejvyšší kategorie emisních předpisů, který slouží jako uznání velmi nízkých emisí.
 • M1

  Důkaz, že naše podlahové výrobky neuvolňují toxické látky a jsou bez zápachu. M1 je nejvyšší kategorií této finské klasifikace, která označuje nejnižší emise.
  Důkaz, že naše podlahové výrobky neuvolňují toxické látky a jsou bez zápachu. M1 je nejvyšší kategorií této finské klasifikace, která označuje nejnižší emise.
 • EPD

  Naším prohlášením o vlivu výrobku na životní prostředí dáváme najevo svůj závazek poskytovat přesné, spolehlivé a srovnatelné informace o environmentálních vlastnostech našich laminátových a dřevěných podlah.

  Stáhnout EPD

  Naším prohlášením o vlivu výrobku na životní prostředí dáváme najevo svůj závazek poskytovat přesné, spolehlivé a srovnatelné informace o environmentálních vlastnostech našich laminátových a dřevěných podlah.

  Stáhnout EPD