Go to content Go to search
tatínek si hraje s dcerou v dětském pokoji plném hraček

Vybíráte si ji na celý život

Naše podlahy vyrábíme tak, aby vám vydržely na doživotí. Obstojí i tváří v tvář různým nebezpečím, jako je voda, domácí zvířata nebo děti. Trvanlivost vnímáme jako úzce spojenou s udržitelností. Trvanlivé výrobky totiž vedou k tomu, že vzniká méně odpadu. A jak už jste asi pochopili, na udržitelnosti nám hodně záleží.

Jako vynálezci laminátových podlah posouváme hranice s cílem dosáhnout udržitelnosti. Například jádro našich laminátových podlah tvoří dřevovláknité desky s vysokou hustotou (HDF), které se vyrábí ze dřeva pocházejícího z odpadů z jiných průmyslových odvětví. Tím minimalizuje svůj dopad na životní prostředí. Jsme proto hrdí na uznání, kterého se nám díky naší tvrdé práci dostalo. Jsme například první výrobce podlah v historii, jehož podlaha získala ekoznačku Nordic Swan. Také jsme vyrobili vůbec první laminátovou podlahu, která byla oceněna ekoznačkou EU Ecolabel. A za náš závazek k oběhovému hospodářství jsme jako první výrobce podlah získali certifikát Cradle to Cradle Material and Health Certificate™ za laminátovou podlahu. Hurá, hurá, třikrát hurá!

Objevte naše laminátové podlahy

dívka, jak si v obývacím pokoji na béžové laminátové podlaze hraje s bednou na nářadí

Tvrdé podlahy pro tvrdé zacházení

Laminátové podlahy Pergo jsou navržené pro celoživotní používání – a jsou připravené na cokoli, co jim život – nebo děti – nadělí. Podlahy děláme tvrdé a odolné ze dvou důvodů. Zaprvé nechceme, abyste museli řešit, jestli vaše podlaha udrží krok s tím, jak ji vy a vaše rodina používáte. Zadruhé mají výrobky s dlouhou životností menší dopad na přírodní zdroje. A tak pořád vymýšlíme skvělé nové technologie, jako je například ochrana proti poškrábání TitanX™ a systém AquaSafe. Jsou to jedinečná řešení, díky kterým se svou laminátovou podlahou budete moct dlouho chlubit. Naše podlahy díky tomu patří k těm nejekologičtějším, které se vůbec dají sehnat. Laminátová podlaha Pergo je dokonce první podlahou na světě, která získala ekoznačku Nordic Swan Ecolabel.

logo doživotní záruky pergo

Doživotní záruka

I když je laminátová podlaha Pergo tak odolná, jak to jen jde, nehody se stávají. Aktivní životní styl, děti, večírky a domácí mazlíčci, kteří se občas snaží vyhrabat si v obývacím pokoji díru, jsou výzva pro každou podlahu. U laminátové podlahy Pergo se ale není čeho bát. Jejich výjimečnou trvanlivost garantujeme doživotní zárukou. Ano, čtete správně. I když vaše podlaha z nějakého důvodu doslouží, dostanete novou, a to i po 30 letech. Bude tak zaručeně zdobit váš domov po dlouhá léta. To je v souladu i s naším závazkem neplýtvat zdroji Země. Je to výhra pro všechny!

Přečtěte si o podmínkách naší záruky více.

stromy jsou báječné

recyklovaná dřevěná vlákna

Mistři světa v recyklaci HDF

Už desítky let usilovně hledáme způsoby, jak recyklovat dřevo, prodloužit jeho životnost a méně zatěžovat životní prostředí. To komplikuje asi tisíc a jeden problém. Těmi vás tu nebudeme nudit. Teď je totiž čas slavit! Naše nová, světově unikátní recyklační technologie je obrovský skok vpřed. Skupina UNILIN Group, která stojí za značkou Pergo, je aktuálně jediným výrobcem na světě, který dokáže recyklovat dřevovláknité desky HDF a udělat z nich nové materiály. Například jádro laminátové podlahy Pergo. Tím zdvojnásobujeme životnost dřevěných vláken, dáváme novým stromům čas dorůst a podporujeme ukládání oxidu uhličitého, a tak chráníme životní prostředí. Usilovně pracujeme na tom, aby se do roku 2030 naše desky HDF vyráběly z 25 % z recyklovaného odpadu.

skandinávský les s jezerem

Obnovitelný bojovník

Stromy jsou mistři světa ve všem. Jsou krásné na pohled, představují obnovitelný poklad, ale jsou také naším tvrdým spojencem. Stromy hrají důležitou roli v boji proti změně klimatu. Skvěle pohlcují CO2 a spolehlivě ho zadržují. Tento zachycený uhlík ve dřevě zůstává po celou dobu jeho životnosti, a to i když z něj vyrobíme krásnou laminátovou podlahu pro váš domov. CO2 se uvolní pouze tím, že se dřevo spálí, což se snažíme co nejvíce oddálit. Tak vznikají naše podlahy s dlouhou životností, mimořádnou odolností a doživotní zárukou.

deer grazing in grass field

Recovered wood is brilliant for wildlife

The fact that trees are important for both animals and biodiversity probably doesn’t come as a surprise. Then neither should our preference for utilising wood by-products, rather than harvesting new trees. We thus use 100% recovered wood when crafting the core of your laminate floor – simply by gluing wood fibers together and pressing them at high density. Easy as that! We gather this wood waste from sawmills, roadside upkeep, and similar sources. So, thank you for helping make use of what would otherwise be thrown away or incinerated.

Logo PEFC

PEFC aneb zodpovědnost

Naše laminátové podlahy získaly uznávanou certifikaci PEFC. Jasně, různých certifikací a ekoznaček existuje spousta. A jedna je zbytečnější než druhá. Tento certifikát k nim ale nepatří. Je to jeden z nejdůvěryhodnějších dokladů udržitelného získávání surovin vůbec. Dává záruku, že dřevo použité ve vašich podlahách pochází z odpovědně obhospodařovaných lesů nebo z kontrolovaných oblastí. A to je důležité. Prostřednictvím důsledného vyhodnocování rizik chrání pralesy a bojují proti nezákonné těžbě dřeva. A vy se tak můžete hrdě chlubit svou novou laminátovou podlahou Pergo a mít přitom jistotu, že jste nepřispěli k odlesňování.

Závan čerstvého vzduchu

rodina se baví na pohovce

Kryjeme vám záda

Značnou část života trávíme v interiéru. My, vy i všichni ostatní. Velký význam tak získává kvalita vzduchu v interiéru. Je to důležitá a složitá záležitost, protože ji ovlivňuje milion různých věcí. Má na ni vliv větrání, čisticí prostředky, svíčky a dokonce i to, z čeho je vyrobený nábytek a podlaha. Díky tomu, že podlahy vyrábíme sami, dobře rozumíme použitým materiálům. Můžeme se tím pádem postarat o to, aby se z ní neuvolňovaly žádné potenciálně škodlivé látky. A vy si můžete být jistí, že podlaha Pergo je dobrou volbou pro vás i vaši rodinu.

Co to u všech všudy jsou emise těkavých organických látek?

Omlouváme se za trochu technické téma (a možná lehce nezáživné). Ale považujeme ho za dost zásadní. Těkavé organické látky neboli VOC mají při pokojové teplotě vysokou tenzi par. To znamená, že se umí velmi dobře měnit na plyn a uvolňovat do vzduchu, i když není horko. A to není dobré. Příkladem těkavé organické látky je formaldehyd, který se může nacházet v různých podlahových materiálech. Ale nemusíte panikařit! Naše laminátové podlahy mají zanedbatelné emise formaldehydu – dokonce nižší než přísné limity stanovené EU. To znamená, že vaše rodina je v bezpečí. Naše podlahy dokonce uvolňují tak málo VOC jako přírodní dřevo. To je podloženo označeními M1 a A+, které potvrzují, že jsme dosáhli mimořádně nízké úrovně emisí.

Přechod na zelenou energii

továrna Unilin v Avelgemu

Energie z odpadu

U nás ani odpad neskončí v odpadech. Jinak bychom dávali najevo neúctu ke zdrojům naší planety. Prostě ho využijeme jinak – proměníme ho v něco krásného a pozitivního: ve skvělou, mocnou zelenou energii. Například jemný dřevěný prach, který vzniká při řezání a broušení, se sice nedá recyklovat, ale skvěle se hodí jako zdroj tepla pro naše sušičky a lisy. Aktuálně 70 % tepla potřebného na výrobu laminátu a vinylu získáváme z udržitelných zdrojů.

les s jezerem a horami

Zelené není nikdy dost

UNILIN Group, mateřská společnost značky Pergo, investovala do dvou elektráren na biomasu, které přeměňují dřevní prach a nerecyklovatelný dřevní odpad na zelenou energii. Ta pohání naše výrobní procesy a mnoho dalšího. Kromě toho využíváme energii z větrných turbín a solárních panelů. Díky této kombinaci dokážeme napájet 60 % výroby naší skupiny z obnovitelných zdrojů energie.

Máme rádi přísné normy

Nemusíte nám to věřit

Jsme evropským průkopníkem, pokud jde o výrobu podlah. To je tvrzení, které byste nám opravdu neměli věřit. Tedy pokud by nebylo našich certifikátů. To, co tvrdíme, totiž skutečně můžeme dokázat – jako úplně první výrobce laminátových podlah jsme obdrželi ekoznačky Nordic Swan Ecolabel a EU Ecolabel a certifikát Cradle to Cradle Material & Health™ na bronzovém stupni. Ty se udělují se jen těm výrobkům a službám, které po celou dobu svého životního cyklu splňují ty nejvyšší environmentální standardy. Takže se nemusíte spoléhat jenom na to, co říkáme my.

Už tam budeme?

NE! Ani zdaleka ne. Naše cesta nejspíš nikdy neskončí. Vždy existují způsoby, jak se zlepšit. V rámci naší neustálé snahy o snižování našeho dopadu na životní prostředí a o šetrnější výrobu laminátových podlah používáme metodu zvanou „hodnocení životního cyklu“ (LCA). Ta nám pomáhá hledat způsoby, jak zlepšit každý výrobek v každé fázi jeho životnosti. Výsledky jsou shrnuté v „prohlášení o vlivu produktu na životní prostředí“ (EPD), které je naším ukazatelem na cestě za větší udržitelností.

 • Nordic Ecolabel

  Vysoce uznávaná skandinávská ekoznačka pro výrobky, které splňují vysoké požadavky na ekologické normy po celou dobu životního cyklu.
  Vysoce uznávaná skandinávská ekoznačka pro výrobky, které splňují vysoké požadavky na ekologické normy po celou dobu životního cyklu.
 • EU Ecolabel

  Značka environmentální kvality udělovaná výrobkům a službám, které splňují vysoké ekologické standardy po celou dobu svého životního cyklu.
  Značka environmentální kvality udělovaná výrobkům a službám, které splňují vysoké ekologické standardy po celou dobu svého životního cyklu.
 • M1

  Důkaz, že naše podlahové výrobky neuvolňují toxické látky a jsou bez zápachu. M1 je nejvyšší kategorií této finské klasifikace, která označuje nejnižší emise.
  Důkaz, že naše podlahové výrobky neuvolňují toxické látky a jsou bez zápachu. M1 je nejvyšší kategorií této finské klasifikace, která označuje nejnižší emise.
 • A+

  Certifikát emisních předpisů, který slouží jako uznání velmi nízkých emisí. A+ je nejvyšší kategorie, která znamená nejnižší emise.
  Certifikát emisních předpisů, který slouží jako uznání velmi nízkých emisí. A+ je nejvyšší kategorie, která znamená nejnižší emise.
 • EPD

  Naším prohlášením o vlivu výrobku na životní prostředí dáváme najevo svůj závazek poskytovat přesné, spolehlivé a srovnatelné informace o environmentálních vlastnostech našich laminátových a dřevěných podlah.
  Naším prohlášením o vlivu výrobku na životní prostředí dáváme najevo svůj závazek poskytovat přesné, spolehlivé a srovnatelné informace o environmentálních vlastnostech našich laminátových a dřevěných podlah.
 • PEFC

  Celosvětově uznávaná ochranná známka pro dřevěné výrobky pocházející z lesů obhospodařovaných udržitelným způsobem.
  Celosvětově uznávaná ochranná známka pro dřevěné výrobky pocházející z lesů obhospodařovaných udržitelným způsobem.