Překonání všech ekologických požadavků

Péče o životní prostředí hrála vždy ústřední roli ve všem, co děláme. Důkazem našich snah budiž to, že společnost Pergo byla prvním výrobcem podlah, který kdy získal oficiální ekologické označení, Zelenou labuť, od organizace Nordic Ecolabel. Prostřednictvím naší mateřské společnosti UNILIN jsou podlahy Pergo také prvními, které získaly evropskou značku Ecolabel pro laminátové podlahy i další certifikáty potvrzující splnění kvalitativních požadavků.

energetická účinnost

Energeticky efektivní
výroba

Při snaze o maximální energetickou účinnost využíváme obnovitelné zdroje energie. Výrazně tak snižujeme spotřebu energie a používáme zelenější energii.

recyklace

Používáme pečlivě vybrané suroviny

Každý den hledáme nové způsoby recyklace, snížení spotřeby a obnovení zdrojů, a to v celém procesu výroby laminátových podlah. 100 % dřeva, které používáme, tvoří recyklované dřevo nebo vedlejší produkty z jiných odvětví.

předpisy

Splňujeme požadavky všech předpisů (a jdeme ještě dále)

Díky našemu udržitelnému přístupu splňujeme požadavky nejznámějších ekologických označení.

Ekologická označení

Splňujeme požadavky všech důležitých ekologických označení. Všechny naše podlahy jsou testovány v uznávaných laboratořích a s velkou rezervou splňujeme minimální požadavky.

nordic ecolabel

Nordic Ecolabel

Nordic Ecolabel. Společnost Pergo byla prvním výrobcem podlah, který získal ekologické označení, Zelenou labuť, od organizace Nordic Ecolabel.

Logo PEFC

PEFC

Certifikace PEFC (Program for the Endorsement of Forest Certification – Certifikace programu pro podporu lesů). Znamená, že veškeré dřevo použité v těchto výrobcích pochází z obnovitelných lesů.

Označení Ecolabel EU

Označení Ecolabel EU

Označení Ecolabel EU, dokládající vysokou míru ekologičnosti, je udělované výrobkům a službám, které splňují náročné ekologické standardy v průběhu celého životního cyklu: od zisku surovin po výrobu, distribuci a likvidaci.

a+

Afsett (A+)

Afsett (A+). Afsett je francouzský certifikát používaný pro předpisy týkající se emisí. A+ je nejnáročnější kategorie. Označuje velmi nízké emise.

m1

M1

Finské označení M1 pro klasifikaci emisí.

EPD

EPD

EPD (Environmental Product Declaration – Prohlášení o vlivu výrobku na životní prostředí). Hlavním účelem je poskytnout přesné, spolehlivé a porovnatelné informace o vlivu výrobku na životní prostředí.